Загальноцерковні новини

Святіший Патріарх Сербський Порфирій прийняв представника ВЗЦС та делегацію Фонду підтримки християнської культури та спадщини
6 грудня у Белграді Святіший Патріарх Сербський Порфирій прийняв заступника голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату протоієрея Миколая Балашова та делегацію Фонду підтримки християнської культури та спадщини. (рос.)
06.12.2021
Патріарший екзарх всієї Білорусі освятив оновлений храм благовірного князя Олександра Невського у Мінську
6 грудня, у день пам'яті благовірного великого князя Олександра Невського, Патріарший екзарх всієї Білорусі митрополит Мінський та Заславський Веніамін звершив освячення оновленого Олександро-Невського храму у Мінську та Божественну літургію у новоосвяченому храмі.
У 13-у річницю від дня кончини приснопам
У 13-у річницю від дня кончини приснопам'ятного Святішого Патріарха Алексія II у Богоявленському соборі в Єлохові м. Москви пройшли заупокійні богослужіння
4-5 грудня у Богоявленському кафедральному соборі в Єлохові м. Москви, в Благовіщенському приділі якого знаходиться гробниця Святішого Патріарха Алексія II, пройшли заупокійні богослужіння з нагоди 13-ї річниці з дня кончини приснопам'ятного Предстоятеля Руської Церкви. (рос.)
06.12.2021
У Санкт-Петербурзі пройшов круглий стіл за підсумками року святого Олександра Невського
У виставковому комплексі «Росія — моя історія» у місті Санкт-Петербурзі відбувся круглий стіл «Реалізація завдань у справі збереження історичної пам'яті у рік святого благовірного князя Олександра Невського». Його учасниками стали ті, хто готував та проводив заходи, присвячені 800-річчю від дня народження святого князя. (рос.)
У день пам
У день пам'яті благовірного князя Олександра Невського Предстоятель Руської Церкви звершив Літургію у Храмі Христа Спасителя у Москві
6 грудня, у день пам'яті благовірного князя Олександра Невського, Святіший Патріарх Кирил звершив Літургію в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя у Москві. Богослужінням у Храмі Христа Спасителя завершилася основна частина ювілейних урочистостей з нагоди 800-річчя від дня народження святого благовірного князя.
На Антіохійському подвір
На Антіохійському подвір'ї у Москві відзначили 80-річчя митрополита Філіппопольського Нифона
4 грудня на московському подвір'ї Антіохійської Православної Церкви відбувся урочистий прийом з нагоди 80-річчя від дня народження митрополита Філіппопольського Нифона, представника Патріарха Антіохійського та всього Сходу за Патріарха Московського та всієї Русі. (рос.)
06.12.2021
Святіший Патріарх Кирил звершив панахиду у тринадцяту річницю від дня кончини Святішого Патріарха Алексія II
5 грудня, в тринадцяту річницю від дня кончини Святішого Патріарха Алексія II, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відслужив панахиду за своїм приснопам'ятним попередником.
05.12.2021
У Татарстанській митрополії пройшли семінари із соціального служіння
Навчальні заняття провели представники Синодального відділу з церковної благодійності та соціального служіння та соціального відділу Єкатеринбурзької єпархії. Основною темою обговорення стали питання організації соціального служіння на приходьскому рівнї. (рос.)
02.12.2021
Вийшло нове видання Євангелія від Луки нанайською мовою з паралельним російським текстом
Інститут перекладу Біблії випустив у світ третє виправлене видання Євангелія від Луки мовою нанайців — корінного нечисленного народу Далекого Сходу, що проживає в Нанайському районі Хабаровського краю і на прикордонних ділянках басейну річки Уссурі. (рос.)
02.12.2021
Голова Синодального відділу із взаємодії із Збройними силами освятив у міському окрузі Власиха меморіальний комплекс, присвячений Г.К. Жукову
1 грудня у міському окрузі Власиха (Московська область) до 125-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу (отримав відзнаку цієї вищої нагороди СРСР 4 рази), Маршала Перемоги Георгія Жукова урочисто відкрили після реконструкції меморіальний комплекс. Пам'ятник освятив голова Синодального відділу із взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними органами єпископ Бронницький Савватій. (рос.)