Загальноцерковні новини

Архієрейський Собор Сербської Церкви одноголосно благословив автокефалію Македонської Церкви — Охридської Архієпископії
24 травня, в день пам'яті рівноапостольних Кирила й Мефодія, Святіший Патріарх Сербський Порфирій очолив у кафедральному соборі святителя Климента Охридського в Скоп'є Божественну літургію, в якій взяли участь Блаженніший Архієпископ Охридський і Македонський Стефан. (рос.)
25.5.2022
Розкольники зрізали уклінний хрест громади Рівненської єпархії Української Православної Церкви
Прихильники розкольницької «Православної церкви України» зрізали уклінний хрест на в'їзді до смт Демидівка Рівненської області та відвезли його у невідомому напрямку. Акт вандалізму було здійснено 25 травня, через годину після встановлення християнського символу Іоанно-Богословською громадою Рівненської єпархії.
25.5.2022
Російський православний університет святого Іоанна Богослова та Руська експертна школа провели круглий стіл «Секулярність і релігійність у сучасному світі»
23 травня у Російському православному університеті святого Іоанна Богослова відбувся круглий стіл «Секулярність і релігійність у сучасному світі». Захід пройшов у рамках XXX Міжнародних освітніх читань за підтримки Руської експертної школи. (рос.)
25.5.2022
За участі Синодального комітету із взаємодії з козацтвом у Москві організовано наукову конференцію та виставку, присвячену війні 1812 року
24 травня в Російському державному архіві соціально-політичної історії (РДАСПІ) пройшли наукова конференція та відкриття історико-документальної виставки «Козацтво у Вітчизняній війні 1812 року та Визвольному поході російської армії 1813-1814 років». (рос.)
На Крутицькому подвір
На Крутицькому подвір'ї у Москві відбулася конференція Братства православних слідопитів
24 травня в рамках роботи напряму «Церква і молодь» ХХХ Міжнародних освітніх читань на Крутицькому Патріаршому подвір'ї в місті Москві відбулася конференція Братства православних слідопитів. (рос.)
25.5.2022
У Троїце-Сергієвій лаврі відбулася нарада з підготовки до урочистостей з нагоди 600-річчя обрітення мощей преподобного Сергія Радонезького
21 травня у Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі відбулася нарада за участі представників міської адміністрації з питань організації перебування з 16 по 18 липня ц.р. у Сергієвому Посаді учасників основних урочистостей з нагоди 600-річчя обрітення мощей преподобного Сергія Радонезького та заснування Троїцького собору монастиря. (рос.)
25.5.2022
У рамках Міжнародних освітніх читань відбувся семінар для настоятелів храмів, що будуються
23 травня у Червоній залі Храму Христа Спасителя в Москві в рамках XV напряму «Традиції православного храмобудування» ХXX Міжнародних освітніх читань «До 350-річчя від дня народження Петра I: секулярний мир і релігійність» пройшов семінар для настоятелів храмів, що будуються. (рос.)
25.5.2022
Видавнича рада провела круглий стіл, присвячений актуальним питанням діяльності православних бібліотек
23 травня у Синодальній бібліотеці Московського Патріархату пройшов круглий стіл, присвячений актуальним питанням діяльності православних бібліотек. Захід був організований Видавничою Радою Руської Православної Церкви в рамках напряму «Видавнича діяльність Церкви» XXX Міжнародних освітніх читань. (рос.)
25.5.2022
У Храмі Христа Спасителя відбулася конференція «Старий обряд у житті Руської Православної Церкви: минуле і сьогодення»
24 травня у Москві в Храмі Христа Спасителя в рамках ХХХ Міжнародних освітніх читань відбулася конференція «Старий обряд у житті Руської Православної Церкви: минуле і сьогодення». Її очолив митрополит Нижньогородський і Арзамаський Георгій. (рос.)
25.5.2022
У Мінську відбулися урочистості на честь дня пам
У Мінську відбулися урочистості на честь дня пам'яті рівноапостольних Мефодія й Кирила та Дня слов'янської писемності й культури
Традиційні урочистості на честь дня пам'яті рівноапостольних Мефодія й Кирила та Дня слов'янської писемності й культури відбулися в історичному центрі Мінська 24 травня. (рос.)